Joylo home – mít krásný domov je snadné!

Není ostuda, že máte doma rozdělanou práci a další Vás čeká. Když navážete vztah se svým domovem a budete v něm žít tak, jak chcete, už se nikdy nebudete před návštěvou stydět za koš prádla na žehlení. 
Nebudete mít pocit, že budete šťastná, až bude konečně uklizeno, ale najdete radost i v té péči o Váš domov.

Další běh online kurzu JOYLO HOME začne 21. 2. 2022

Když jsem loni v únoru odlétala na dovolenou na Filipíny, už nějakou dobu jsem věděla, že tam načerpám nejen síly na stěhování a zabydlování, ale také inspiraci, kterým směrem posunout svůj projekt Útulného domova. A tak hlavní myšlenky i název nového online programu JOYLO HOME vznikaly ve vlnách, v džungli, na lodích a v letadle.

Cílem bylo vytvořit program pro všechny, pro které péče o domácnost není v životě prioritou – stejně jako pro mě. 

Po návratu z dovolené jsme se přestěhovali do nového domu a právě tady jsem svoji metodu JOYLO HOME několik měsíců pěstovala. Možná není náhodou, že se k tomu ještě přidaly ztížené podmínky domácí karantény. 

Bydlíme teď ve velkém několikapodlažním domě. Je to mé vysněné bydlení a nebudovala jsem ho tři a půl roku proto, abych tady trávila dny s vysavačem v ruce a leštěním zrcadel. Chci si sednout s dětmi na zahradu a vypít v klidu kávu. Večery chci trávit u krbu, chci si zahrát na piano… a tak stále přemýšlím a zkouším, jak to udělat, aby můj domov byl příjemným místem, který všichni milujeme a zároveň jsem tu jen neuklízela.
Tyto poznatky jsem spojila se svými předchozími zkušenostmi a vznikl jedinečný program JOYLO HOME, který by měl přenést tu pohodu a lehkost, kterou zažíváme na dovolených, do našich domovů.

A ne, tvoření tohoto programu nebylo vždycky takové „lehárko“. Naopak, v programu Vám nebudu předávat vyčtené teorie, vše jsem si musela opravdu prožít a nebylo to vůbec snadné. Často jsem si osahávala hranice,  prožívala různé emoce, jak ty radostné, tak také frustraci, hněv, smutek, apatii, když jsem se dostávala za hranice toho, co mi bylo ještě příjemné.

Ale vím, že to bylo nutné, abych Vám mohla přinést opravdu autentický program. Abych mohla říct, že to, co předávám opravdu žiji, abych i Vás mohla zachytit, než získáte z péče o domácnost pocit zmaru nebo méněcennosti.

Nečekejte program, kde by Vám někdo ze své dokonalé domácnosti radil, že si máte po jídle umýt nádobí ;-). JOYLO HOME je tu proto, aby Vám dodalo sílu, chuť a radost do každého dne a krok za krokem Vás provedlo k takové péči o Váš domov, která pro Vás bude právě teď příjemná a nebudete mít pocit, že jste otroky domácnosti ani pocit, že nezvládáte.

Program bude probíhat formou e-mailů a zároveň ve skupině na Facebooku, kde získáte jedinečnou podporu a inspiraci nejen ode mě a Šárky, ale i od dalších účastnic. Zároveň ve skupině budeme mít živá vysílání a budeme se tentokrát také nově setkávat i přes ZOOM a sdílet naši cestu.

Program má 3 části:

  1. Zamiluj si svůj domov za 3 dny – 3 jednoduché tipy na to, co udělat, abyste si domov zamilovali Vám dodají energii a chuť pustit se na cestu od chaosu k příjemnému domovu. Tato část potrvá týden, kdy k prvním třem dnům dostanete ještě tipy na to, jak pokračovat
  2. Efektivita, plány – V této části budeme mluvit o plánování času, aktivit, úklidu, o dokončování věcí, prokrastinaci, odpočinku a denních plánech. Základ mého plánování tvoří metoda Davida Allena Getting things done, kterou různě upravuji podle momentální situace. Budeme mluvit také o cyklickém uklízení, kdy je dobré se pustit do „kostlivců ve skříni“, kdy udělat pořádný povrchový úklid, kdy se zbavovat věcí, kdy se věnovat rodině a vaření a kdy je lepší spíš odpočívat a nabírat síly. Těch pár dní ty neuklizené podlahy, neumytá umyvadla a studené večeře každý vydrží.
  3. Péče o domácnost – začneme tím nejsnazším. Tím, co zvládnete za pár minut a má to opravdu velký efekt. Postupně se dostaneme dál. Už po pár dnech budete mít pocit, že svoji domácnost zvládáte mnohem lépe. Tato část potrvá 3 týdny, protože bude opravdu důležité, abyste sami pochopili, co Vám vyhovuje, v čem Vám je dobře, jaké použít pomůcky na úklid, co chcete dělat každý den, co jednou týdně, co jednou měsíčně. Předám Vám své mnohaleté zkušenosti pořádkumilovné bordelářky, která má neustále hlavu plnou kreativních nápadů, kolem sebe malé děti a hledá způsob, jak i v tom vytvářet krásný domov, kde bude všem dobře.

Pokud máte pocit, že je program tím, co Vám přinese větší radost a lehkost do života, těším se na naší společnou cestu.

Pokud během prvních dvou týdnů zjistíte, že Vám program nepřináší to, co jste očekávali, máte možnost program opustit a já Vám vrátím celou částku, kterou jste za program zaplatili zpět na Váš účet.

Další běh začne na21. 2. 2022. 

Tento běh nabízí spoustu nového – setkávání ve skupině na denní bázi, osobní online setkávání na ZOOMu a také živá vysílání ve skupině ke každé ze tří oblastí. 

 


SimpleShop FORM

A co o kurzu říkají účastnice?

„Jsem v kurzu „Ukliďte si jednou“;, absolutně to nestíhám, ale vzhledem k všeobecnému chaosu hodně o JOYLO uvažuji. Protože podle mě JOYLO
není kurs o úklidu, ale psychoterapie.
A krom toho mé oázy zase někam zmizely, kostlivci na mě mávají a doma je neskutečný chaos. To není bordel, ale prostě chaos. Ukliďte si jednou pro vždy ten chaos neřeší, ten jde do hloubky, ale ten povrchový chaos mě deprimuje a odrazuje od těch úkolů, protože se pak nedonutím k ničemu. JOYLO je prostě o radosti. Ta se hodí. A úkoly tam vyjma teda toho týdenního úklidu, kterého se ale netřeba účastnit tak pečlivě, byly zcela jiného rázu než něco nadiktovaného. A všechny vedly u mne k tomu, že jsem přestala úplně uklízet, aby doma bylo uklizeno, ale prostě jsem dělala věci tak, aby mi doma bylo dobře.
Kašlala jsem na ostatní bordeláře doma, ti ať si kecají, co chtějí, klíčový byl ten můj pocit a ten byl úžasný a s tím vším covidem si ho nějak neumím vytvořit, jen vím, že to bylo super.

Jana, účastnice už 2 běhů kurzu JOYLO HOME a dalších kurzů, členka HYGGE klubu

Je to skutečně spíš o tom, naladit se na to mít to doma rád a nebýt zničená, co všechno nestíhám. Z Joylo jsem si minimálně odnesla „závislost“ na „oázách radosti“, kterými se začínalo a dodnes je tvořím/upravuji (velmi často s nimi začínám úklid nebo i jinou činnost, do které se mi moc nechce nebo se tím i uklidňuji, když jsem naštvaná/smutná).
Super bylo i najít nějakého toho“kostlivce“, který zůstává na pozadí, a vyřešit ho – super úleva.
Jinak je to víc celé koncipované na zamyšlení jak vnímat úklid, zviditelnit si množství
činností, které vlastně není reálné všechny zvládat a ujasnit si priority a nastavit si, jak to udělat, abychom byli s domovem spokojení i třeba, když není uklizeno.
Zpravidla jsem se zamýšlela před spaním, poznámky si dělala do telefonu.
 

Andrea, účastnice kurzu JOYLO HOME a dalších kurzů, členka HYGGE klubu

Mě pomohlo vnést radost do péče o byt (nejsem moc typ na úkoly – když tu třeba Helča dávala konkrétní uklízecí, tak mě to spíš rozčilovalo…), ale díky JOYLO se u nás v bytě rozhýbalo spousta věcí… a některé oázy jsou stále oázami.
Naučila jsem si všímat drobných domácích radostí… třeba, když mi zavřeli práci, jsem si užila studijní koutek…

Petra – účastnice prvního běhu kurzu JOYLO HOME

Mě Joylo v létě zastihlo před porodem a uprostřed stěhování. Pomohlo mi ujasnit, jak s jednotlivými prostory pracovat a čeho si všímat. Souhlasím s Janou, že je to spíše psychoterapie, člověk si ujasní spoustu věcí. Třeba jak si dělat každý den hezky, jak je důležité světlo a co dělá dům domovem…

Iva, účastnice kurzu JOYLO HOME a dalších kurzů