Další běh tohoto kurzu poběží od 24. ledna 2024.

Obklopuje Vás chaos a domov Vám nepřináší radost? Nebo jen cítíte, že potřebujete větší změnu ve svém životě? Připojte se k nám a vneste harmonii a radost do svého domova i života.

KonMari Silver Consultant

Mám tři děti a ne, není u nás vždycky úplně uklizeno, ale už se nevracím do předsíně plné tašek a krámů, večery netrávím u dřezu a když se vzbudím, není první, co vidím, nepořádek na zemi a na stole.

Jakmile jsem se pustila do velkého úklidu svého domova, začala se uvolňovat energie, která byla v tom nepořádku nahromaděná a já se každé ráno těšila na to, co si ten den  uklidím a jak si svůj domov zútulním

Objevila jsem, že smyslem domova není to, že mu máme sloužit, ale náš domov je tu pro nás. Můžeme si z něj vytvořit místo, ve kterém budeme prožívat denně šťastné chvíle i při těch nejvšednějších činnostech jako je čištění zubů nebo vaření večeře.

A jsem nesmírně šťastná, že se mi daří toto nadšení nejen pro domov, ale i pro ten proces úklidu samotný přenášet dál v rámci svých online kurzů.

Až když jsem se začala zbavovat věcí, které nám nepřináší radost nebo které nepoužíváme, začala mě každodenní péče o náš domov opravdu bavit.

Večer, když uložím děti, sednu si na upravenou pohovku a můžu si číst nebo něco tvořit. Vytvořila jsem si domov podle toho, jak chci žít.

Úklid je forma aktivní meditace

Hideko Jamašita ve své knížce „Danšari aneb dokonalý úklid vás osvobodí“ přirovnává důkladné protřídění a úklid svých věcí k meditaci. Stejně tak Karen Kingstonová ve své knize „Zbavte se nepořádku s feng šuej“ říká, že takový velký úklid je velice efektivní psychoterapií. A já s nimi souhlasím.

Právě proto jsem se rozhodla inspirovat a motivovat lidi k takovému hloubkovému úklidu a k tomu, aby si vytvořili takový domov, kde se budou cítit šťastně.

Směřuje k tomu veškerá má práce a právě půlroční online kurz Zbavte se nepořádku a ukliďte si jednou provždy je tím nejlepším a nejobsáhlejším nástrojem, který jsem pro vás vytvořila.

Komu je kurz určený?

Jak bude kurz vypadat a co mi přinese?

 • Kurz trvá přibližně půl roku, kdy Vám bude chodit většinou 2-5 e-mailů týdně s konkrétními úkoly k daným lekcím. Některé lekce jsou doplněny o názorná videa.
 • Získáte nejen praktický návod na úklid, ale také teorii z oblastí KonMari, Danšari, feng šuej, hygge a především mé zkušenosti s vedením a uspořádáním domácnosti (nejen) se třemi malými dětmi
 • Přemýšlela jsem, jak udržet pozornost účastníků kurzu až do konce a vznikla tak myšlenka tzv. pyžamových párty – živých interaktivních večerních online vstupů, kdy přináším další inspiraci a motivaci k jednotlivým lekcím a probírám témata, která účastníky zajímají.
 • Pyžamové párty probíhají většinou 1-2x do měsíce a věnují se vždy aktuální lekci a tak se daří dostat zpátky do „hry“ ty, kteří z nějakých důvodů na pár týdnů odpadli.
 • Opravdu věřím, že díky e-kurzu už neskončíte s úklidem v půlce, ale dotáhnete ho do konce. Posadíte se pak na gauč a zažijete tu radost, kdy z Vás spadne všechen stres z toho, že byste ještě měli něco uklidit.
 • V kurzu sekromě úklidu budeme věnovat také návykům, které nám pomohou udržet si náš domov čistý a útulný.
 • Po celou dobu trvání kurzu Vám budu k dispozici v uzavřené skupině na Facebooku, kde se také budete moci dělit o své úspěchy a pokroky s ostatními účastníky.
 • Díky tomu pro Vás úklid nebude stresující a nikdy nekončící prací, ale zábavou.

Zajímá Vás, jak to v kurzu vypadá?

 Kurz je členěn celkem do 9 lekcí:

 

 • 1. lekce – oblečení, boty, tašky a batohy – Vytřídíme si oblečení a naučíme se ho úhledně skládat do skříní. Budeme se věnovat péči o něj a naučíme se návykům, které nám pomohou udržovat šatní skříň, boty i kabelky uklizené a v pěkném stavu.
 • 2. lekce – koupelna a WC – Budeme se věnovat péči o koupelnu, osvojíme si nějaké rutinní činnosti, zbavíme se nepotřebných a nepoužívaných věcí a řekneme si něco o úložných prostorách v koupelně
 • 3. lekce – kuchyně – V této lekci se zaměříme na úklid špajzové skříně, ledničky, vytřídíme nádobí, které již nepoužíváme, podíváme se na nějaké tipy k uskladnění potravin a koření a opět se budeme věnovat péči o jednotlivé spotřebiče a kuchyň jako celek. V neposlední řadě se zastavíme také u jídelního stolu a nebude chybět pár osvědčených receptů.
 • 4. lekce – pracovní stůl, knihy, papíry, administrativa – Uklidíme si pracovní stůl a poznáme, jaký to má vliv na efektivitu práce. Budu se věnovat jak stolu psacímu, tak tvůrčímu. Uděláme si také pořádek v papírech, vyřídíme, co je potřeba vyřídit a naučíme se opět nějaké návyky, které nám usnadní život v době papírování…
 • 5. lekce – ložnice – Ložnici zbavíme rušivých elementů a řekneme si nějaké základy o uspořádání ložnice a ukládání věcí v ní s ohledem na to, že je to místo, kde začínáme i končíme náš den.
 • 6. lekce – předsíň – Předsíň je místo, které nás vítá a také které dělá první dojem na všechny, kdo k nám vchází. Neopomíjejme ho. Řekneme si v této kapitole také více o úložných prostorách a osvojíme si některé důležité návyky.
 • 7. lekce – obývací pokoj – Pamatujme na to, že je to místo, kde má být všem dobře. Uspořádejme ho tak, aby plnil účel a dobře se nám v něm odpočívalo.
 • 8. lekce – dětský pokoj – Dětský pokoj, to je svět sám pro sebe. Povíme si nejen o hračkách, postýlkách a místu pro tvoření, ale také o dětském světě.
 • 9. lekce – třídění sentimentálních věcí – To je asi pro každého ta nejtěžší kategorie a proto ji nechávám až nakonec, kdy už během kurzu projdete určitou vnitřní změnou. Budete tak zkoumat, jaké pocity ve Vás tyto vzpomínkové předměty vyvolávají a necháte si jen to, co v danou chvíli budete chtít.Podívejte se na ukázku jednoho e-mailu z lekce o předsíni.

Na kolik mě tento kurz vyjde?

E-kurz Zbavte se nepořádku stojí 5.200 Kč a opět nabízím možnost rozložení splátek bez navýšení celkové částky.

V této ceně jsou zahrnuty všechny e-maily, členství ve skupině a online podpora včetně živých online vysílání, ve kterých získáte další tipy a budete se moci na vše zeptat .

Možná se Vám cena zdá vysoká. Ale za tuto cenu si můžete na měsíc zaplatit uklízečku a mít tak jednou týdně doma povrchově uklizeno, ale vlastně ani nevědět, jak si pořádek doma udržet v ty dny, kdy paní na úklid nepřijde.

A nebo si říct „DOST“ a pustit se do půlročního „zázračného úklidu“, jak tento proces nazývá Marie Kondo a sami si tak vytvořit domov, kde budete šťastní a o který budete s radostí pečovat. Domov, kde vše bude mít své místo a kde budete mít jen věci, které Vám slouží a dělají radost.

Pokud máte zájem o rozložení splátek, je to jednoduché: Přihlaste se do kurzu, samy si zvolte výši splátek tak, aby to pro Vás bylo komfortní (možné je rozdělit splátky do konce kalendářního roku) a zaplaťte první splátku (zároveň si v bankovnictví naplánujte i všechny další splátky, ať na to nemusíte myslet). Napište mi e-mail, abych o Vás věděla spolu s informací o výši splátek: helena@helenaprochazkova.cz.

Co o kurzu říkají účastnice předchozích běhů?

„Díky za tento kurz, který každému doporučuji. Sama dokonce zvažuji, že jak ho dokončím, začnu nový ještě jednou. Strašně mi pomohl a lépe si umím určit, co je pro mě v životě opravdu důležité a když potřebuji uklidit, je to díky kurzu teď již snadné.“
Účastnice kurzu
září 2018
„Já jak teď uklízím a vyklízím a objevuje se ten krásný prostor, přemýšlím nad porcelánovým mokka kávovým servisem. A tak když na mě vyjuk inzerát na tuhle skoronovou konvičku, brala jsem to jako znamení . Taky budu pořizovat nový jídelní servis, skleničky už jsem si koupila. Je to úžasný tohle vyklízení a obnova, jsem teď šťastný člověk. ... Říct, že jste mi změnila život by bylo málo. Děkuji"
Michaela, účastnice kurzu
leden 2019, členka HYGGE klubu
"Moc děkuji za kurz 😊 díky kurzu jsem já, chronicky bordelar, kterému bylo jedno v jakém žije prostředí, začala uklízet 😊 Já začala chtít systém! Poličky, regály, krabice, vše popsat a udržovat to! Je to teda těžké s dítětem a mužem 😁 ale snažíme se. Tento týden jsem roztřídila dětské hadry - čekám další mimi a konečně jsme s mužem udělali nějaký systém na naší "půdě". Mám díky tomu daleko lehčí mysl, kterou ten bordel už fakt zatěžoval... Takže díky moc!"
Romana, účastnice kurzu
září 2018
"Z kurzu jsem nadšená! Vše je dávkováno postupně a tím mám čas v klidu postupovat bytem k jeho zútulnění. A stíhám to zpracovat i psychicky, tam to totiž často bývá nejtěžší. Často střádám věci a těžko se jich pak zbavuji. Kurz doporučuji všem, kdo chtějí pořádně svou domácnost provětrat a rovnou i zútulnit a ještě víc si zamilovat. Tempo stíhám i s malými dětmi, občas vynechám a pak vše doženu. Jsem moc ráda, že tímto kurzem procházím, je to očista i na duši ."
Zuzana, účastnice kurzu
březen 2018

21denní garance vrácení peněz

Stále váháte, jestli je kurz právě pro Vás?

Pokud během 3 týdnů od začátku kurzu přijdete na to, že vlastně není pro Vás, dáte mi vědět a já Vám bez dalších otázek peníze za kurz vrátím v plné výši.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.