Můj příběh

Jsem certifikovaná konzultantka KonMari® metody organizace domácnosti.

Organizaci domácnosti, lásce k domovu a osobnímu rozvoji skrz přetváření domova se věnuji profesionálně od roku 2015 a mými kurzy prošly již tisíce žen, osobními konzultacemi desítky žen, které tak získaly nejen radost z domova, ale také z péče o něj.

Jsem mámou tří dětí a s nimi a svým partnerem žiji ve vysněném domě se zahrádkou kousek za Prahou. Domov je pro mě pevným místem v životě, kde čerpám energii a užívám si radost i z těch zdánlivě nejobyčejnějších věcí.

Za svůj život jsem navštívila 36 zemí světa a měla jsem tak možnost podívat se na svět z různých pohledů. V 16 letech jsem strávila rok v rodině v Americe a měla jsem tak možnost proniknout do úplně jiné kultury a smýšlení o životě. Naučilo mě to naslouchání a pochopení. I díky této zkušenosti a poznání různých dalších kultur přistupuji ke každé své zákaznici s otevřeným srdcem a bez soudů. Ráda pak hledám možnosti, jak naplnit sen každé z nich o harmonickém a uklizeném domově.

Kromě osobních i virtuálních konzultací k úklidu domácnosti, nabízím také úklid na pracovišti – ať už se jedná o domácí pracovnu nebo Vaše pracovní místo v kanceláři. Pracovala jsem šest let jako asistentka a organizace fyzického i elektronického pracovního prostředí je mi velmi blízká. Nabízím Vám nejen úklid pracovního stolu, ale také úklid a zařazení dokumentů spolu s vytvořením systému, jak s nimi pracovat. Zároveň Vás také naučím pracovat s příchozí elektronickou poštou a případně dalšími složkami ve Vašem počítači.

STŘÍPKY Z MÉHO ŽIVOTNÍHO PŘÍBĚHU

Vyrůstala jsem s rodiči v malém bytě panelovém domě na sídlišti ve Stodůlkách. I když prostoru nebylo nazbyt, nikdy jsem to tak nevnímala. V 16 letech jsem strávila rok v rodině v Americe a dva roky poté jsem bydlela 4,5 roku na kolejích v Českých Budějovicích. Tam jsem se spokojila s postelí, stolem a malou skříní a naučila se žít na opravdu malém prostoru.

Po skončení studia, v únoru roku 2004, jsem se přestěhovala zpátky do Prahy. Bylo mi tehdy 23 let a začínala jsem úplně novou etapu svého života. Měla jsem to štěstí, že jsem se mohla nastěhovat do krásného světlého bytu po babičce a dědovi, kteří si tou dobou už dlouho užívali klidného důchodu na venkově.

Byt ze třicátých let je na velice příjemném místě – v Dejvicích hned pod Hradem. Má velká okna směřující v obývacím pokoji a v ložnici do klidného dvora

Ač má byt dispozice pouze 2+1, díky velkým místnostem, které nabízí spoustu možností uspořádání prostoru se v něm i naše pětičlenná rodina cítila dobře. Miluji tu hru s prostorem. Stále nosím v hlavě různé možnosti, jak byt upravit až nastane zase další fáze a moc mě baví přizpůsobovat ho aktuálním potřebám.

Jaké ale byly začátky?

Když jsem se do bytu nastěhovala, byl plný prachu, starého nábytku a věcí. V bytě už asi 15 let nikdo nebydlel a předtím v něm bydlelo jednu chvíli i 5 dospělých a jedno miminko. A kdože byl to miminko? Byla jsem to já. Ano, do tohohle bytu jsem se narodila. Babička s dědou bydleli v obývacím pokoji, ložnici přenechali mým rodičům, kteří tu po svatbě několik let bydleli a i já si tu prožila asi první dva roky života. A k tomu tu s námi bydlel ještě mámy mladší bratr, který tou dobou studoval. Měl pokoj na místě bývalé kuchyně, kterou babička s dědou předělali na dětský pokojík.

A kde byla kuchyň? V koupelně. Vedle vany byla stará nefunkční Tatramatka, hned vedle sporák, pak skříňový superrobot, což byla jediná pracovní plocha a vedle něj dřez. Lednice byla na chodbě.

Nastěhovala jsem se do bytu, kde byl ve čtyřech místnostech nábytek často až ke stropu, úplně plný věcí. Úložné prostory byly prostě všude, včetně záchodu a mezibalkonu. Po patnácti letech byly na všem vrstvy prachu. Barevné ladění, staré koberce, hromady věcí a plný pokoj krabic s mými věcmi na mne v prvních týdnech nepůsobily vůbec dobře. Byla jsem v tu dobu sama a navíc jako absolventka bez práce a téměř bez peněz.

Ale pustila jsem se do práce na bytě a už tehdy jsem viděla, jak moc mne to obohacuje a dodává sebevědomí a radost do života. Občas jsem si na pomoc přizvala kamarádky. Byl to krásný čas. Peníze jsem neměla, tak jsem se pustila do důkladného čištění a přeskládávání stávajícího nábytku. Stěny jsem vymalovala na bílo a postupně doplňovala bytový textil.

Příští jaro mi do života vstoupila velká láska a o pár měsíců později mi můj byt vytopili sousedé a tak se stalo, že jsem se nastěhovala do jeho domu. Shodou okolností mi také za pár měsíců došlo stavební spoření a já se mohla pustit do větších úprav na bytě. Kuchyň jsem udělala úplně novou podle vlastního návrhu a vrátila ji zase zpátky do většího pokoje. Zrenovovala jsem podlahy, dveře a okna. A v mezičase jsme už začali plánovat velkou rekonstrukci celého secesního domu s mým nastávajícím mužem.

Byl to pro mě krásný a obohacující čas a při spolupráci s výborným architektem Adamem Slabým jsem se hodně naučila. Těsně před začátkem rekonstrukce domu jsme měli naplánovanou svatbu. Stěhovali jsme se na dobu, kdy budeme přestavovat dům, do mého dejvického bytu a museli během jednoho týdne byt zabydlet a zútulnit, protože na svatební večer jsme právě sem měli pozvané příbuzné na oslavu.

Stihli jsme to. V den svatby byly všechny krabice vybalené, poličky přivrtané, některý nábytek odvezený a nahrazený jiným. Byt byl celý nazdoben květinami a bylo pro všechny i dostatek místa k sezení.

Rok po svatbě se nám narodil syn a tak jsme tu ve třech žili ještě 10 měsíců, než jsme zas zabalili krabice a stěhovali se do nového.

Bohužel už po narození miminka (kdy jsem se nestíhala dostatečně dobře starat o úklid domácnosti, což se nelíbilo mému muži, který měl rád pořádek a já v něm pak necítila dostatečnou oporu) se začaly projevovat vážné problémy v našem vztahu. A tak jsem se po půl roce společného bydlení v nově zrekonstruovaném domě rozhodla, že se synem odejdu. Svůj byt jsem tou dobou pronajímala a tak jsem si našla sama podnájem v bytě na krásném místě ve Střešovicích. Ale byl to celkem zašlý holobyt, proto jsem ho nejprve vymalovala a pak vybavila nábytkem, který jsem posháněla různě po kamarádech. Byla jsem s klukem sama, ale znovu jsem cítila, jak nás byt a jeho zkrášlování posiluje.

Bohužel, ve chvíli, kdy jsem došila poslední závěsy a dovybalila poslední věci nás tam vykradli. Neměla jsem ani hrnce a nože a taky mi tam nebylo úplně dobře a tak jsem se rozhodla vrátit se zpátky do svého milovaného bytu.

Návrat domů

A tady jsem se znovu pustila do vytváření útulného domova. Už jsem věděla, jak na to a taky, co mi to přinese do života. Postupně jsem přetvářela jednotlivé místnosti, malovala, navrhovala nábytek, znovu osazovala truhlíky a těšila se z té pozitivní energie, kterou mi to přinášelo.

Skrze tuto tvorbu jsem poznávala samu sebe a získávala postupně opět sebevědomí a radost ze života. A věřím, že i díky tomu mi – 2 roky po rozchodu s bývalým manželem – vstoupila do života nová velká láska, můj současný partner, se kterým jsme se přestěhovali snad už na poslední místo. Po 3,5 letech rekonstrukcí jsme se 1. března 2020 přestěhovali do vysněného domu se zahrádkou. 

Ano, tušíte správně, co nás tam v prvních letech čekalo – koronavirové karantény, nejistota, … Ale opět to bylo tvoření domova, co nám pomohlo vše přečkat a i si to užívat. Domov je úžasné místo, které tu pro Vás je vždy připraveno Vám dodat síly, sebevědomí s radost ze života.

Toto byl jen začátek mého příběhu. Pokud Vás zajímá pokračování, zanechte mi svůj e-mail a já se s Vámi budu dělit o jeho další pokračování.

vysněný romantický pokoj mé klientky – společně jsme vybrali křeslo, stolek, koberec a látky na závěsy a záclony, které jsem pro ni ušila. Strávily jsme spolu moc příjemný čas při společné tvorbě a dolaďování detailů.