E-kurz Zbavte se nepořádku a ukliďte si jednou provždy

Objevte tu radost z domova, který pro Vás není zdrojem stresu z věčně nekončícího úklidu, ale oázou, kde každodenně čerpáte energii.

Další běh e-kurzu začíná 1. května

Četli jste knihy Marie Kondo a rádi byste se do podobného velkého úklidu pustili, ale sami nemáte potřebnou motivaci ho dokončit? Připojte se k nám do kurzu. Díky mému vedení a podpoře, motivaci a inspiraci ve skupině na Facebooku na to nebudete sami a úklid Vás bude bavit. Nenecháte toho po dvou týdnech, ale úklid dokončíte!

E-kurz inspirovaný myšlenkami Marie Kondo (především knihami Zázračný úklid a Žít s radostí) a Karen Kingstonové (knihou Zbavte se nepořádku s Feng-šuej) a také mojí cestou k útulnému domovu Vám pomůže zbavit se nejen nahromaděného nepořádku, ale i chaosu a shonu v životě.

 

Jsem máma tří dětí a musím říct, že s příchodem třetího miminka se mi otevřely oči. S prvním a druhým dítětem jsem se neustále marně snažila o dokonalost, které se mi občas i dařilo dosahovat předtím, než jsem měla děti. Byla jsem přílišný perfekcionista a trápilo mě, že můj domov je neustále tak neuspořádaný.

Že za to může právě perfekcionismus, kdy než abych to uklidila nedokonale, jsem to raději neuklidila vůbec, mi došlo později.

Až se třetím miminkem jsem pochopila, že to není možné. Že není možné vrátit se do stavu „před dětmi“. Že žijeme teď a tady nějakým (jiným) způsobem, že s dětmi je spousta denních priorit daných a že svůj domov musím velmi znatelně přetvořit k tomu, aby vyhovoval našemu způsobu života. Že se musím naučit novým návykům k tomu, aby i s dětmi byl můj domov útulný a uklizený.

Ať už děti máte či nikoli, můžete i Vy teď z nějakého důvodu prožívat pocity, že je potřeba s Vaší chaotickou domácností něco udělat.

Možná máte spoustu věcí, které nepoužíváte nebo Vám nedělají radost, možná máte věci neuspořádané. Třeba schraňujete věci jen proto, že byste je mohli možná někdy použít nebo je Vám je líto dát pryč. Ale všimněte si, že takové předměty Vám v lecčems brání, zvlášť pokud je jich hodně. Třeba díky nim nemáte dost úložného prostoru pro věci, které máte rádi a používáte je. A dost možná právě díky nim trávíte čas neustálým nekonečným úklidem.

 

Marie Kondo radí zapomenout na běžně předkládané rady postupného (nekonečného) úklidu, kdy dáme pryč jednu věc denně nebo uklidíme jeden šuplík denně a radí pustit se do toho z gruntu a naráz. Říká, že takový velký úklid jednou provždy trvá přibližně půl roku, ale dostanete se tím do stavu, kdy si opravdu projdete celou svoji domácnost a uspořádáte si díky tomu i svoje životní priority. Je to vlastně pro nás skvělá příležitost. Ve své knize píše:

 

S tím, jak budete dávat svou domácnost do pořádku a snižovat počet svých věcí, poznáte své skutečné hodnoty, pochopíte, co je pro Vás v životě důležité. Ale nezaměřujte se přitom na redukování ani na efektivní skladovací metody. Místo toho se soustřeďte na výběr věcí, které ve Vás probouzejí radost, a na potěšení ze života podle Vašich vlastních měřítek.“ (Marie Kondo; Zázračný úklid, Euromedia Group k. s., 2015. Str. 112)

Já za sebe to můžu potvrdit. Pokud se do úklidu pustíte, uvidíte, že se ve Vás začnou dít velké změny. Budete poznávat sami sebe, budete si ujasňovat své hodnoty i to, jak chcete žít. Když na Vás nebude doléhat tíseň z toho, že máte doma chaos, začnete opravdu žít!

V kurzu si ukážeme jak věci třídit, kterých věcí se zbavovat, jak pečovat o to, co jsme si vybrali. Dám Vám tipy na to, jak uspořádat úložné prostory a jak pracovat s jednotlivými místnostmi tak, aby plnily svůj účel a Vy se doma cítili šťastně.

Budete mít skvělou podporu po celou dobu kurzu díky skupině na Facebooku a navíc Vám teď nabízím úplně novou formu podpory:

Pyžamové párty

Přemýšlela jsem o tom, co by Vás udrželo „ve hře“ od začátku kurzu až do jeho konce a rozhodla jsem se k podpoře v rámci skupiny na Facebooku přidat i moji živou online podporu.

Pyžamové párty budou moje krátká živá vysílání pro účastníky kurzu, ve kterých shrnu to nejdůležitější k tématu, které zrovna v kurzu běží, zodpovím Vaše dotazy a hlavně: budu s Vámi! Budu vysílat buď brzy ráno nebo později večer a ano – budu v pyžamu ;-).

 

 

A co Vás v kurzu čeká?

Kurz bude trvat přibližně půl roku, během kterého Vám budou chodit většinou 2x týdně e-mailem úkoly. Někdy to bude několik dní po sobě, někdy jen jeden e-mail na celý týden.

Témata budeme probírat také společně ve skupině na Facebooku, kam velice doporučuji se připojit, ale není to nutné, všechny informace budete dostávat e-mailem. Kurz je doplněn také o pár videí.

Zároveň s Vámi budu tentokrát nově v kontaktu i formou ranních či večerních živých vstupů, které jsem nazvala pyžamové párty.

A jaké lekce Vás v kurzu čekají?

1. lekce: Oblečení, boty, kabelky, tašky, batohy
Vytřídíme si oblečení a naučíme se ho úhledně skládat do skříní. Budeme se věnovat péči o něj a naučíme se návykům, které nám pomohou udržovat šatní skříň, boty i kabelky uklizené a v pěkném stavu.

Oblečení

2. lekce: Koupelna, WC
Budeme se věnovat péči o koupelnu, osvojíme si nějaké rutinní činnosti, zbavíme se nepotřebných a nepoužívaných věcí a řekneme si něco o úložných prostorách v koupelně.

koupelna

3. lekce: Kuchyně
V této lekci se zaměříme na úklid špajzové skříně, ledničky, vytřídíme nádobí, které již nepoužíváme, podíváme se na nějaké tipy k uskladnění potravin a koření a opět se budeme věnovat péči o jednotlivé spotřebiče a kuchyň jako celek. V neposlední řadě se zastavíme také u jídelního stolu a nebude chybět pár osvědčených receptů.

4. lekce: Knihy, papíry, administrativa, pracovní stůl 
Uklidíme si pracovní stůl a poznáme, jaký to má vliv na efektivitu práce. Budu se věnovat jak stolu psacímu, tak tvůrčímu. Uděláme si také pořádek v papírech, vyřídíme, co je potřeba vyřídit a naučíme se opět nějaké návyky, které nám usnadní život v době papírování…

5. lekce: Ložnice
Ložnici zbavíme rušivých elementů a řekneme si nějaké základy o uspořádání ložnice a ukládání věcí v ní s ohledem na to, že je to místo, kde začínáme i končíme náš den.

ložnice

6. lekce: Předsíň
Předsíň je místo, které nás vítá a také které dělá první dojem na všechny, kdo k nám vchází. Neopomíjejme ho. Řekneme si v této kapitole také více o úložných prostorách a osvojíme si některé důležité návyky.

7. lekce: Obývací pokoj
Pamatujme na to, že je to místo, kde má být všem dobře. Uspořádejme ho tak, aby plnil účel a dobře se nám v něm odpočívalo.

obývací pokoj

8. lekce: Dětský pokoj
Dětský pokoj, to je svět sám pro sebe. Povíme si nejen o hračkách, postýlkách a místu pro tvoření, ale také o dětském světě.

9. lekce: Třídění sentimentálních záležitostí
Marie Kondo doporučuje tuto kategorii nechat až úplně nakonec, protože je pro nás na třídění nejtěžší.

Ukázka z kurzu

Podívejte se na UKÁZKU jednoho e-mailu z lekce týkající se předsíně:

předsíň

Cena kurzu je 2.300,-, pokud si kurz objednáte do konce března 2019, můžete ho získat o 500 Kč levněji, tedy za 1.800,- Kč. 

Již nyní jsem přípravám kurzu věnovala skoro rok intenzivních, téměř každodenních příprav a stojí za ním mnohaleté zkušenosti s vedením domácnosti, úklidem i různými řešeními bytu i domu, stejně jako intenzivní studium dostupné literatury v oblastech hygge, feng-šuej, bytového designu, metody KonMari, Slow living, …

Věřím, že hodnota, kterou Vám kurz přinese v podobě svobody a energie, Vám za tuto cenu opravdu bude stát.

Garance vrácení peněz

A pokud v průběhu kurzu zjistíte, že to není pro Vás, nabízím Vám ještě 14 denní lhůtu od začátku kurzu, ve které Vám peníze za kurz vrátím pokud zjistíte, že Vám e-kurz nepřináší to, co jste očekávali.

BONUSY

Nabízím Vám také neustálou podporu a odpovědi na ty nejzajímavější dotazy zpracuji do bonusových e-mailů pro všechny.

Zároveň Vám ke kurzu nabízím BONUS  s tipy pro balkon/lodžii/terasu a úložné prostory jako je spíž či komora.

spižírna

Co o mých úklidových kurzech říkají jejich účastnice?

Z kurzu jsem nadšená! Vše je dávkováno postupně a tím mám čas v klidu postupovat bytem k jeho zútulnění. A stíhám to zpracovat i psychicky, tam to totiž často bývá nejtěžší. Často střádám věci a těžko se jich pak zbavuji. Kurz doporučuji všem, kdo chtějí pořádně svou domácnost provětrat a rovnou i zútulnit a ještě víc si zamilovat. Tempo stíhám i s malými dětmi, občas vynechám a pak vše doženu. Jsem moc ráda, že tímto kurzem procházím, je to očista i na duši 💜.

 

Zuzana Šmidrkalová
Mateřství srdcem
www.zuzanasmidrkalova.cz

 

Díky za tento kurz, který každému doporučuji. Sama dokonce zvažuji, že jak ho dokončím, začnu nový ještě jednou. Strašně mi pomohl a lépe si umím určit, co je pro mě v životě opravdu důležité a když potřebuji uklidit, je to díky kurzu teď již snadné.

Vaše osobní a fakturační údaje jsou u mě v bezpečí a budu  je já, Helena Procházková, zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Pár slov o mně

Žiji v městském bytě 2+1 s partnerem a třemi malými dětmi. Od doby, co jsem skončila školu, jsem se celkem sedmkrát stěhovala, z toho třikrát s malým dítětem. Počet členů domácnosti se měnil a svůj byt, ve kterém s krátkými přestávkami bydlím již třináct let, tak neustále měním, aby co možná nejlépe vyhovoval potřebám rostoucí rodiny a zároveň byl i útulný.

Moc dobře vím, co to je mít byt zaskládaný krabicemi po stěhování a žádné síly to uklidit. Znám moc dobře i to naléhavé volání múzy, kdy člověk nemá klid, dokud nesedne k psacímu či šicímu stroji a za chvíli je byt plný věcí, které je potřeba uklidit a pod nohama skřípou drobky.

Za svůj život jsem na vlastní kůži poznala celou plejádu možných nepořádků. Stěhovala jsem se do bytu plného věcí, ve kterém 15 let nikdo nebydlel, jednou mě vytopili, jednou vykradli, několikrát jsem se stěhovala, rekonstruovala, zařizovala bydlení, většinou sama. A samozřejmě znám i podlahy plné papírků, kostiček lega, písek v předsíni,… jako asi každá máma.

Můj byt byl často vzhůru nohama, někdy i hodně dlouhou dobu. Ale i díky tomu teď mohu předávat zkušenosti, jak vytvořit útulný domov prakticky z jakéhokoli počátečního bodu.

Můj celý příběh si můžete přečíst ZDE.